Ariane S260gr/l 5l

75,00 

Tellimisel

Müük toimub ainult kaupluses taimekaitsetunnistuse olemasolul. Toote saadavuse info jaoks on võimalik alloleva lingi abil päring esitada, helistada 523 5694 või kirjutada sille@sikeagri.ee.

Tootekood: ARIANE Kategooria: Taimekaitse->Herbitsiidid

ARIANE S
Ariane S on laia toimespektriga süsteemne herbitsiid kaheiduleheliste umbrohtude tõrjeks tali- ja suvinisul, talirukkil, talitritikalel, tali- ja suviodral, kaeral, seemneks kasvatatavate heintaimede põldudel, karjamaadel ning rohumaadel.

Toime
Herbitsiid ArianeAriane S on süsteemse toimega herbitsiid, mis on ette nähtud kaheiduleheliste umbrohtude tõrjumiseks talinisu, -rukki ja -odra, suvinisu ja -odra, kaera ja tritikale põldudelt ning seemneks kasvatatavate heintaimede põldudelt, karjamaadelt ning rohumaadelt. Ariane on süsteemse toimega herbitsiid ja mõjub umbrohtudele peamiselt lehtede kaudu. Vastuvõtlike umbrohtude puhul võib taimekaitsevahendi mõju märgata juba 1-2 päeva pärast pritsimist. 3-4 nädala jooksul taimede kasv lakkab ning need hävivad.

Preparaadil on väga tõhus toime erinevatele kaheidulehelistele umbrohtudele, tagades sealhulgas hea mõju ka raskesti tõrjutavatele ja problemaatilistele umbrohtudele nagu kesalill ja kummel, roomav madar e virn, põld-lõosilm, põldohakas, konnatatar, vesihein.

Kasutamisjuhend
Herbitsiidi Ariane S saab kasutada traktori külge kinnitatud taimekaitsepritsiga ning lisada paagi pealt või sisselasketoru kaudu. Toote kasutamine käsipritsiga on keelatud!

Herbitsiidi kasutamise aeg ja kulunormid sõltuvad kasvatatavast kultuurist ja tõrjutavast umbrohust. Arianet võib kasutada 1 kord hooaja jooksul, kevadisel ajal.

Kulunormid

KULTUURID Kulunorm, l/ha Ooteaeg, p
Suviteravili 2,0-2,5
Taliteravili 2,0-3,0
Karjamaad, rohumaad, seemneks kasvatatavad heintaimed 3,0-3,5 30
Teravili
Tähelepanu! Taimekaitsevahendit ei tohi kasutada, kui allakülviks on ristik, lutsern või teised liblikõielised.

Ariane S’i võib kasutada esimesest kõrvalvõrse faasist kuni esimese kõrresõlme faasini (BBCH 21-31). Parim mõju saavutatakse, kui umbrohud on aktiivse kasvu faasis. Kui probleemiks on kesalill ja kummel või põldohakas siis on parima mõju saavutamiseks soovitatav kasutada maksimaalseid kulunorme.

Kõrreliste heintaimede põllud, karjamaad, rohumaad
Tähelepanu! Taimekaitsevahendit ei tohi kasutada, kui rohumaa on rajatud segus ristiku, lutserni või teiste liblikõielistega.

Ariane S´i võib kasutada kasvufaasides BBCH 21-31, kevadel.

Nõuded järgnevale kultuurile

Sügisel pärast koristamist külvamisele minevatele põldudele võib külvata taliteravilja ja talirapsi. Kultuurid, mis on Arianele tundlikud ja mida ei ole järgmisel aastal soovitatav järelkultuurina kasvatada:

kartul jt maavitsalised;
uba, põlduba, lupiin jt liblikõielised;
porgand jt sarikõielised;
salat jt korvõielised.
Vahetult pärast Ariane S’iga töödeldud põllu ümberkündi väldi eelpool nimetatud tundlike kultuuride külvi. Juhul kui preparaati on kasutatud juhiste kohaselt, ei kujuta Arianega töödeldud taimejäänused (põhk) endast maasse küntuna mingisugust ohtu järgmisel kevadel külvatavale kultuurile. Kui taimejäänused ei ole eelmisel sügisel sisse küntud, võivad nad kahjustada ülaltoodud tundlikke kultuure.

Herbitsiidiga töödeldud taimset materjali ei tohi kasutada kasvuhoonetes või komposteerimiseks. Kui kevadel peaks olema vajadus ümberkülviks (kultuur on näiteks külma tõttu hävinud) ja põldu on töödeldud Ariane S’iga, võib asenduskultuurina külvata vaid teravilju, maisi ja kõrrelisi heintaimi.

Vee kogus 100-400 l/ha
Toimeaine fluroksüopüür 40g/l, klopüraliid 20 g/l, MCPA 200 g/l
Pakend 5 L, emulsioon, õli vees
Tootja Dow AgroSciences

Main Menu

Ariane S260gr/l 5l

75,00