Sambla-eemaldi kons.5l

40,00 

Laos

Tootekood: SAM5 Kategooria: AIAKAUBAD->Kahjuritõrje

Väga tõhus vahend sammalde, samblike, vetikate, hallituste eemaldamiseks kivipin­dadelt.

Kasutuskohad: katused, fassaadid, trepid, vundamendid, teerajad, hauakivid ja -randid, skulptuurid, puitaiad, staadionid, mitmesugused tehismaterjalist pinnad. Vahend ei kahjusta teadaolevalt ühtegi materjali. Kahtluse korral proovida väikesel, vähenähtaval kohal. Ei sobi kasutamiseks murudes, kahjustab taimi. Sambla-Septik on pikaajalise ennetava toimega – kuni 4 aastat.

Miks võidelda sammaldumisega: katuse sammaldumine põhjustab katuse eluea lühenemist. Sambla risoomid tungivad katusekatte materjalidesse ja liitekohtadesse. Sammaltaimed seovad vett, kasvades ja külmudes lõhuvad nad katusekatte materjali. Ainult mehhaanilisel eemaldamisel taastuvad samblad kiiresti. Enne katuse värvimist on soovitav see kindlasti töödelda Sambla-Septikuga. Sambla-Septik annab vähemalt 4-aastase kaitse.

Kasutamine: töö tegemiseks valida soe ja kuiv ilm. Ideaalis ei tohiks paksu sammalt katusel olla. Kui sammal on siiski arenenud, tuleb suured samblatükid enne pritsimist eemaldada. Tööd lihtsustab survepesuri kasutamine.
Valmistada vesilahus – 1 osa Sambla-Septikut ja 2-4 osa vett sõltuvalt samblakasvu tugevusest. Vahend kantakse pinnale aiapritsi või pintsli abil. Pärast töötlust ei tohi vähemalt 6 tundi vihma sadada. Vältida vahendi sattumist murule jt taimedele, vajadusel katta kilega.
Sammalde, samblike ja vetikate kasv lakkab koheselt ja need kolletuvad ja hävivad täielikult 1-2 nädala jooksul. Siis võib kuivanud samblikud ja samblad pinnalt maha pühkida. Kerge sammaldumise korral võib puhtaks pesemise jätta ilmastiku hoolde. Tugevalt sammaldunud pindade puhul võib osutuda vajalikuks teistkordne töötlus.
Optimaalne on kasutada Sambla-Septikut iga 3-4 aasta järel, vältimaks sambla aktiivset kasvu.

Kulu: 1 l töölahust ca 4 m2 kohta. 1 liitrist kontsentraadist jätkub 15-20 m2 töötluseks.

Toimeaine: alküüldimetüülbensüülammooniumkloriid 4,5%.

Main Menu

Sambla-eemaldi kons.5l

40,00 

Lisa korvi